Witajcie Kochani!
Czas na twórczy recykling :-)
Codziennie, w każdym miejscu otacza nas mnóstwo takich rzeczy, które same w sobie być może nie mają specjalnego uroku ale poddane odpowiedniej obróbce mogą zamienić się w bardzo interesujący projekt, oryginalną ozdobę czy fajny przedmiot użytkowy.
Mogę o sobie powiedzieć tylko tyle, że jestem osobą, która uwielbia tworzyć w duchu recyklingu, nadawać drugie życie, poddawać zwykłe przedmioty niezwykłej metamorfozie i dla której praktycznie każda rzecz niesie ze sobą duży potencjał twórczy.
Wystarczy odrobina wyobraźni, trochę materiałów i kilka preparatów aby z niczego zrobić coś fajnego, oryginalnego, niezwykłego. Kocham ten rodzaj twórczości a dzisiaj chcę zaprosić Was do mojego kreatywnego świata :-)
Materiały:
- płaski płat drewna lub polano drewniane nieokorowane,
- okrągły kubek po jogurcie lub serku kanapkowym,
- papier ryżowy z wybranym motywem - u mnie ryżowiec od ITD Collection:
- folia z nadrukiem owadów - również od ITD :
- kawałek naturalnego sznurka - może być z odzysku,
- naturalne plastry drewna, pióra, mech chrobotek i dowolne elementy dekoracyjne wg uznania.
- podstawowe narzędzia: nożyczki, pędzel, szpatułka, pistolet z klejem na gorąco,
Preparaty:
Klej do decoupage
Klej kraftowy
Biała farba akrylowa
Farby metaliczne: niebieska i antyczne złoto
Lakier przezroczysty, matowy
Złota pasta piaskowa
Kamienie mixmediowe (żwirek)
Brązowa farba postarzająca
Mój projekt powstanie na drewnianym plastrze - po tej stronie, gdzie znajduje się kora.
Pracę zaczynam od dokładnego oczyszczenia kory z pozostałości leśnych jak szczątki mchu i roślin, igły, pył, wióry, drobinki leśnego runa, itp. Odpyloną powierzchnię kory pokrywam białą farbą akrylową - nie musi być super idealnie miejsce w miejsce ;-).
Pozostawiam do całkowitego wyschnięcia ;-)
Kolejnym krokiem jest obfite pokrycie całej powierzchni drewna klejem do decoupge i staranne wklejenie papieru ryżowego w załamania i pofałdowanie kory. Aby ryżowiec jak najdokładniej przykleić do porowatego podłoża, delikatnie tapuję go końcówką pędzla, wgniatając miejsce w miejsce pomiędzy szczeliny powstałe na powierzchni kory. Pozostawiam do całkowitego wyschnięcia!
W tym czasie przygotowuję sobie elementy dekoracyjne. Odcinam górny rant od kubeczka po serku, pozyskany okrąg posłuży mi jako konstrukcja do wykonania łapacza snów. Przygotowuję spory kawałek naturalnego sznurka, jeden z jego końców dowiązuje do okręgu i oplatam na okrętkę cały obwód plastikowego krążka. Następnie dowiązuję pięć kawałków sznurka i doczepiam do nich pióra
( jak na zdjęciu powyżej)
Przygotowuję również elementy ozdobne do mojej pracy. Ja wybrałam drewnianą głowę jelenia, której motyw idealnie komponuje się z leśną scenerią mojej pracy. Drewno maluję brązową farbą postarzającą.
Z zestawu od ITD Collection wybrałam arkusz folii z nadrukiem leśnych owadów. Wybrane okazy podkolorowałam niebieską farbą metaliczną - tę czynność wykonałam od nie zadrukowanej strony folii!
Gdy klej na korze jest dobrze wyschnięty, zabezpieczam pracę lakierem do decoupage i ponownie suszę.
Złotą farbą metaliczną delikatnie podkreślam i uwydatniam wypukłości oraz strukturę kory :-)
Pięknie wygląda, gdy delikatnie odbija się w niej światło - powstają refleksy o nieregularnych kształtach.
Końcowym etapem pracy jest pokreślenie klimatu i rozjaśnienie pracy roślinnymi elementami, które wykonałam za pomocą złotej pasy piaskowej i w/w szablonu. Po nałożeniu pasty należy odczekać do dokładnego utwardzenia wykonanych wzorów.
Elementy roślinne wycinam nożyczkami i przytwierdzam w tych miejscach pracy, które chcę dodatkowo rozświetlić i wkomponować w istniejący wzór, odpowiadający podobnymi motywami.
A także: kubek po serku, końcówka sznurka wędliniarskiego, pióra :-)
na ten projekt stanie się inspiracją do wykonania podobnych prac :-)
Wspaniały kursik i śliczna praca.Pozdrawiam :-).
OdpowiedzUsuńKochana, super kursik! Buziaki:)
OdpowiedzUsuń