poniedziałek, 23 sierpnia 2021

Bądźcie nierozłączni - DT PAPER CARD

 Witajcie Kochani :-)

Sierpniowe twórcze chwile w mojej małej pracowni upływają pod znakiem zaślubin. Na biurku niepodzielnie królują papiery o ślubnej tematyce, delikatne koronki, białe kwiaty i stosowne dodatki a honorowe miejsce zajmuje pojemnik z cudownymi tekturkami od PAPER CARD.
Nasze tekturki to prawdziwa skarbnica inspiracji wszelakich.
 

Dzisiaj proponuję morskie i podróżnicze klimaty, wplecione w kompozycję ślubną.

 

W projekcie użyłam dwóch kompletów napisów, których treść i przesłanie idealnie współgra z całą kompozycją.

Pierwszą część sentencji "bądźcie nierozłączni" bardzo wymownie podkreśla jedna z naszych ślubnych tekturek - splecione ze sobą obrączki i stanowi wstęp do całej kompozycji.

Kolejny z napisów "Na falach życia" nadaje charakter i jest kontynuacją treści przewodniej pracy.

Napis jest dość sporych rozmiarów, aby ładnie prezentował się na tle całej kompozycji, usytuowałam go falowo, w trzech różnych poziomach.

Skromnie i minimalistycznie ale nie mogło ich tu zabraknąć. Dodatki roślinne to obowiązkowy element  moich ślubnych projektów. Dzisiaj białe różyczki i kilka gałązek morskich wodorostów, delikatnie muśniętych białym gesso.

Latarnia morska - żeglarski symbol nadziei, marzeń i bezpieczeństwa  - w trudnej przeprawie przez wzburzone fale życia może być ostoją, drogowskazem i światełkiem nadziei.

Romantyczny a zarazem bardzo wymowny symbol zaślubin - dwie, splecione ze sobą obrączki - na mojej pracy wyruszają we wspólny rejs w nieznane - na dobre i na złe :-)

Długa podróż przez życie staje się łatwiejsza i przyjemniejsza, kiedy u boku jest ktoś bliski, ukochany, jedyny. Ktoś taki, na kim zawsze można polegać i ktoś, kto nigdy nie zawiedzie.

Pergamin to jeden z dodatków, które uwielbiam wplatać w kompozycje ślubne. Delikatny, transparentny, idealny do nadania subtelnego, lekko tajemniczego charakteru a przy tym plastyczny i niebanalny.

Świetnie sprawdza się również gaza - jej cienkie niteczki stanowią świetny podkład budulcowy pod kompozycje, są doskonałym wypełnieniem i wykończeniem projektu. Lekkie, zwiewne włókna pięknie otulają każdy detal pracy, podnosząc jej walory artystyczne.


Kochani, opisałam kilka technicznych triów, które często wykorzystuję w swoich pracach. One zawsze się sprawdzają i przynoszą pożądane efekty estetyczne i wizualne.
 

Mam nadzieję że moja dzisiejsza propozycja przypadnie Wam do gustu a wśród bogatej oferty tekturek PAPER CARD wypatrzycie równie ciekawe perełki, stworzycie z nich wyjątkowe i nietuzinkowe  projekty.

Polecam również papiery scrapowe marki ITD Collection - Połączenie klimatów marynistycznych i podróżniczych znajdziecie w kolekcji "NAUTICAL EXPEDITION

 

Pracę zgłaszam na wyzwania:


Ze sklepu wykorzystałam:Pozdrawiam Was bardzo gorąco i zapraszam na kolejne nasze spotkanie, będzie mrocznie ale ciekawie.

Uściski,

Inka

 
 


5 komentarzy:

 1. Twoje prace zachwycają, ale tutaj to przeszłaś samą Siebie!
  Użycie wakacyjnych klimatów w kartce ślubnej było świetnym pomysłem i to perfekcyjne wykonanie stworzyło fantastyczna pamiątkę.
  Pozdrawiam cieplutko:-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Łódka na kartce to świetny pomysł. Piękna kartka. Pozdrawiam :-).

  OdpowiedzUsuń
 3. Pięknie.Dziękujemy za wspólną zabawę z Miszmasz Papierowy.Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny pomysł i fajne wykonanie! Dziękuję za udział w miszmaszowym wyzwaniu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękna praca, dziękujemy za udział w wyzwaniu.

  OdpowiedzUsuń