sobota, 19 grudnia 2020

ZODIAK - KOZIOROŻEC

 Hej, Cześć i Czołem :-)


Moja całoroczna przygoda ze zodiakalnymi Gwiazdorami i Gwiazdorkami właśnie dobiegła końca.
Dzisiaj dwunasta karta albumowa, a na niej ostatni z rogatych znaków - Koziorożec :-) 

 KOZIOROŻEC (CAPRICORN) - 22.12 - 20.01

Koziorożec jest wyjątkowo ambitnym człowiekiem. Zawsze jest w trakcie realizowania jakiegoś projektu, który ma oczywiście wielkie znaczenie. Chce robić w życiu coś,co ma sens i jest ważne. Jest przy tym bardzo cierpliwy i będzie długo czekać na okazję.

W międzyczasie Koziorożec będzie uważnie planować swoje działania. Niektórzy mogą uważać, że Koziorożec waha się przed podjęciem decyzji, ale nie jest to prawdą. On po prostu wie, że jest tylko jedna szansa na sukces i należy podjąć odpowiednie kroki we właściwym czasie. Nie wcześniej i nie później.


Koziorożec ma bardzo aktywny umysł i zdolność głębokiej koncentracji. Stara się kontrolować wszystko i wszystkich w swoim otoczeniu. Postępuje bardzo ostrożnie, ale to tylko w celu wybadania sytuacji przed ruszeniem do boju. Nigdy nie będzie działać pośpiesznie.

Koziorożec akceptuje zmiany, ale wprowadzane na tyle powoli, aby mógł się do nich przyzwyczaić i wdrożyć do swojego życia. Postrzega przy tym życie w czarno-białych barwach. Coś jest albo dobre, albo złe. Nie ma żadnych półśrodków ani odcieni szarości.

Najważniejsze cechy: konserwatywny i wytrwały. Potrafi czekać latami na realizację swoich celów.

Zalety Koziorożca: zdyscyplinowany, cierpliwy, zorientowany na cel, odpowiedzialny, praktyczny, dojrzały, konsekwentny.

Wady Koziorożca: wymagający, za wszelką cenę dąży do sukcesu, nie umie się bawić, przywiązuje zbytnią wagę do opinii innych

 


Osoba spod znaku Koziorożca sprawia wrażenie chłodnej i pozbawionej uczuć. Rzeczywiście, jest to raczej samotnik, ale musi również czuć się doceniany i kochany. Przed sobą jednak często doskonale ukrywa tę prawdę. Jest bardzo samodzielny, okazuje raczej obojętność niż emocje, ale to jest jego sposób obrony przed światem.

To ukrywanie się przed wszystkimi sprawia, że Koziorożca trudno poznać naprawdę. Jest to spowodowane niepewnością i kwestionowaniem poczucia własnej wartości. Koziorożec utrudnia innym emocjonalne zbliżenie się do siebie. Jeśli jednak komuś się uda, nie puści go nigdy. Niestety więź emocjonalna z drugim człowiekiem sprawia, że Koziorożec czuje się zagrożony. Tak powstaje wewnętrzny konflikt w jego umyśle.

 


Człowiek urodzony pod znakiem Koziorożca potrzebuje bezpieczeństwa, jakie daje rodzina. Bez niej brakuje mu poczucia przynależności do czegoś większego, a co za tym idzie nie ma celu w życiu. Rodzina, najlepiej wielopokoleniowa, jest dla niego kwintesencją ludzkości. Każdy człowiek bowiem skądś się wywodzi i – według Koziorożca – powinien dbać o swoje korzenie.

Koziorożec jest człowiekiem dość zamkniętym w sobie. Zrelaksowanie się w towarzystwie innych ludzi (nawet bliskich) nie przychodzi mu łatwo. Potrzebuje do tego ciszy i spokoju, które ukoją myśli. W domu z dorastającymi dziećmi trudno jednak o ciszę i spokój.

Jako rodzic Koziorożec może więc okazać się zbyt surowy dla swoich potomków. Będzie próbował je dyscyplinować i prawdopodobnie przesadzi. Stworzy atmosferę niepewności i strachu, gdzie nikt nie będzie mógł pozwolić sobie na psychiczny luz.


 Koziorożec to solidny i wytrwały przyjaciel. Zawsze gotowy do niesienia pomocy, a przy tym bardzo sympatyczny. Podniesie cię na nogi nawet z najgorszego dołka. Osiągnie to dzięki cierpliwości i planowaniu sukcesu. W dodatku nic w zamian nie będzie od ciebie oczekiwać.

Kariera zawodowa dla wielu Koziorożców jest kwestią zasadniczej wagi. Są bardzo ambitni i z uporem wspinają się po szczeblach kariery. Chcą czuć się bezpiecznie i realizować swoje marzenia, a tylko dobrze rozwijana kariera może im to zapewnić.


Koziorożec ma wielkie, dalekosiężne plany. Bardzo szczegółowo wyznacza kolejne cele do realizacji i ciężko pracuje, by udało mu się osiągnąć sukces. Na szczęście lubi pracować. Nie jest jednym z tych, co przychodzą na osiem godzin odbębnić swoje obowiązki. On woli zaangażować się i brać nadgodziny, byle tylko udało się osiągnąć swoje cele.


Koziorożec to tytan pracy. Jego zdrowie jednak tytaniczne nie jest. Zbyt dużo pracy często wywołuje u niego kłopoty zdrowotne. Zwykle jest przemęczony i zestresowany, a to osłabia układ immunologiczny. W efekcie Koziorożec jest podatny na liczne infekcje i drobne dolegliwości.


Kochani, z opisu wynika że Koziorożec jest dość intrygującym znakiem.
Czy już wiecie, jak przedstawicie jego zodiakalny charakter w wyzwaniu,
które przygotowałyśmy dla Was w Art-Piaskownicy


Serdecznie zapraszamy do udziału i jesteśmy ciekawe interpretacji tematu ;-)


Pozdrawiam milutko,

Inka


1 komentarz:

  1. Cała prawda o mnie, a interpretacja znaku przepiękna :-)Pędzę do Art-Piaskownicy podlinkować swojego Koziorożca :-)

    OdpowiedzUsuń